10 aplikacji, które ułatwiają codzienne życie

Smartfony ułatwiają codzienne życie, mają dostęp do Internetu oraz pozwalają zainstalować wiele pomocnych aplikacji. Telefon komórkowy prawie zawsze mamy przy sobie, dlatego pomoce te 0są dostępne od ręki. Poniżej przybliżę 10 aplikacji możliwych do zainstalowania na smartfona, pozwalających rozwiązać wiele codziennych problemów.

Nozbe

Aplikacja ta, pozwala na zorganizowanie swojego, przepełnionego obowiązkami dnia. Aplikacja pozwala zarządzać zadaniami, ustalać ich priorytety, planować terminy realizacji, a także podzielić ich wykonanie w określonej grupie. Z pewnością jest pomocna dla osób prowadzących firmę, pracujących zdalnie i wszystkich innych mających wiele spraw na głowie. Aplikacja umożliwia dodawanie komentarzy do poszczególnego zadania w dowolnym formacie. Dzięki temu pozwala, skupić się ma ich realizacji. System ten daje możliwość korzystania z gotowych lub własnych szablonów. Z aplikacji można korzystać zarówno na komputerze jak i smartfonie z systemem android. Skoro są narzędzia umożliwiające organizację dnia codziennego, dlaczego z nich nie skorzystać?

Pilot

Problem zagubionego pilota może sprawić, że relaks przed telewizorem nie będzie taki przyjemny. Ponadto, często bywa tak, że bateria się rozładuje, klawisze na pilocie się przetrą albo uciążliwy stanie się problem braku podświetlenia w pilocie. Na wszystkie te problemy rozwiązaniem są aplikacje umożliwiające sterowanie telewizorem, pełniące rolę pilota. W Internecie dostępnych jest kilka tego typu rozwiązań. Warto sprawdzić, z którym z nich najlepiej współpracuje konkretny model telewizora.

Messenger

Messenger, to znana aplikacja umożliwiająca komunikację z całym światem pod warunkiem, że oba urządzenia mają dostęp do sieci. Komunikator ten jest intuicyjny i umożliwia również przesyłanie zdjęć czy rozmowy video. W czasach, gdy kontakt międzyludzki jest mocno ograniczony, pozwala chociaż częściowo zastąpić bliskość drugiej osoby.

Menedżer Wydatków

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak ważne jest właściwe gospodarowanie środkami finansowymi w gospodarstwie domowym. Unikanie zbędnych wydatków jest szczególnie ważne w niepewnych czasach pandemii. Dzięki aplikacji, w prosty sposób można kontrolować wszystkie poniesione koszty. Już nigdy nie będziesz się  zastosować, gdzie podziały się pieniądze. Aplikacja umożliwia rejestr wydatków i przychodów, dzięki temu planowanie domowego budżetu będzie łatwiejsze.

Pocket

Przeglądając strony internetowe, często zdarza się, że trafiamy na wartościowy artykuł, jednak nie mamy czasu, aby w danym momencie go przeczytać lub okoliczności nie sprzyjają skupieniu nad tekstem. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest Pocket. To miejsce na gromadzenie interesujących dla nas wartości. Aplikacja umożliwia zapisanie interesujących treści, do których można wrócić nawet w trybie off-line. Zaletą tej aplikacji, jest również przyjazny oczom interfejs oraz możliwość odsłuchania pobranych treści.

Rescue Time

Aplikacja umożliwiająca zapisywanie ekranowego czasu pracy. Dzięki aplikacji zbierane są  informacje na temat naszej aktywności na komputerze czy smartfonie. Następnie system kategoryzuje działalność na produktywną, naturalną i  rozpraszającą. Instalacja tej aplikacji jest idealna dla osób, które spędzają dużo czasu przed ekranem i chciałyby efektywniej wykorzystać ten czas.

Google Maps

Tę aplikację zna większość z nas. I wielu z nas wielokrotnie dzięki niej bezpiecznie dotarła do celu. Google Maps umożliwia nie tylko wyszukanie trasy do wybranego obiektu, ale także dzięki opcji Street View rzeczywisty podgląd obiektu. Przeznaczony jest nie tylko dla kierowców, ale również pieszych czy rowerzystów.

mObywatel

Każdemu  zdarzyło się zapomnieć portfela. mObywaltel to cyfrowy portfel dokumentów. Dzięki niemu bezpiecznie okażesz swoje dane, wykupisz e – receptę bez podania nr PESEL, potwierdzisz uprawnienia kierowcy oraz dane pojazdu, sprawdzisz punkty karne, skorzystasz z elektronicznej legitymacji niezbędnej przy  ulgach w komunikacji  publicznej. Są to tylko niektore  mozliwe rozwiązania. Zakres dostępnych usług jest sukcesywnie rozszerzany. Warto pamiętać, w trakcie instalacji aplikacji konieczne będzie potwierdzenie tożsamości za pośrednictwem bankowości internetowej lub konta Profilu Zaufanego.

Stocard

Większość marketów, sklepów odzieżowych, obuwniczych czy drogerii wprowadza karty lojalnościowe uprawniające do promocji, czy rabatów. Aby uniknąć przepełnienia portfela wieloma kartami, warto zainstalować aplikację Stocard. Dzięki niej w jednym miejscu znajdą się wszystkie karty. Dodatkową opcją jest dostęp do elektronicznych gazetek promocyjnych ulubionych sklepów.  Ponadto, dzięki takiej aplikacji nie występuje ryzyko zgubienia czy zniszczenia karty.

Zdrowe zakupy

Większość z nas coraz częściej kupuje świadomie, wybierając zdrowe i bezpieczne zakupy. Jednak nie zawsze znamy wpływ poszczególnego składnika na zdrowie. Aplikacja Zdrowe Zakupy umożliwia zeskanowanie etykiety produktu i określa jego wpływ na nasz organizm. Dzięki niej łatwiej będzie porównać i wybrać nie tylko produkty spożywcze, ale również bezpieczne kosmetyki dla alergików.

Lastpass

Aktualnie, każdy z nas ma wiele kont internetowych do których  dostęp zabezpieczony jest różnymi hasłami. Ponadto, dla bezpieczeństwa użytkownika poszczególne hasła powinny być  trudne do rozszyfrowania i różne dla poszczególnych kont. Zapamiętanie ich nie jest możliwe. Pomocna w tym będzie aplikacja Lastpass, która umożliwi bezpieczne przechowywanie wszystkich haseł w jednym miejscu.

W Internecie dostępnych jest wiele aplikacji, dlatego lista ta może się różnić w zależności od sposobu życia. Z niektórych prawdopodobnie, większość korzysta od dawna. Jednak, mam nadzieję, że ten artykuł zainspiruje kogoś do skorzystania z któregoś z wymienionych powyżej rozwiązań. Większość z  tych aplikacji jest dostępna bezpłatnie lub w bogatszej formie w wersji Premium. Korzystając z nieodpłatnej formy, należy liczyć się z koniecznością oglądania reklam.