30

Windykacja należności

Wiele badań rynkowych wskazuje, że zatory płatnicze pomiędzy firmami są jedną z głównych przyczyn upadku małych i średnich przedsiębiorstw.
Najlepszym sposobem na uniknięcie problemu braku gotówki na bieżącą działalność jest stosowanie tzw. przedpłat lub zaliczek. Czasem jednak okoliczności nie pozwalają na takie rozwiązanie i podmiot gospodarczy zmuszony jest do udzielenia przelewu odroczonego. Niestety wielu kontrahentów zbyt luźno traktuje przyjęty termin zapłaty i konieczna jest wówczas windykacja należności od takich nieuczciwych firm. Czasami wystarczają łagodne metody dochodzenia roszczeń prowadzone we własnym zakresie, jednak nierzadko konieczne jest skorzystanie z usług firmy windykacyjnej. Niesie to za sobą pewne koszty, ale w ostatecznym rozrachunku windykacja jest przeprowadzona szybciej i sprawniej, a odzyskane należności pozwolą utrzymać jakże ważną płynność finansową.
Aby uniknąć ciągłych batalii o niezapłacone faktury dobrze jest rozważnie dobierać klientów, którym udziela się odroczonej płatności.

– Obiegi wodne i parowe w kotłowniach. Poradnik projektanta – Żarski
– Węzły cieplne w miejskich systemach ciepłowniczych. Poradnik
– Segregacja odpadów wielkogabarytowych Szczecin
– wypożyczalnia busów osobowych toruń
– kancelaria prawna piekary śląskie
– usługi detektywistyczne Cieszyn
– monter anten nc+ rembertów
– przewóz paczki z lublina do londynu
– montaż anten satelitarnych wawer
– Sieci i instalacje gazowe Poradnik projektowania, budowy i eksploatacji

Windykacja należności
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)
About the author: