64

Kadry i płace

Dokumentacja kadrowa

Każdy kto prowadzi swój własny biznes i zatrudnia pracowników wie jak ważne jest prawidłowe prowadzenie dokumentacji pracowniczej. Oczywiście nie robimy tego wedle własnych upodobań. To jak prowadzona powinna być dokumentacja pracownicza określają przepisy prawne zawarte w Kodeksie Pracy.

Dokumentację pracowniczą można podzielić na trzy części. Najczęściej określane są one po prostu jako część A, część B oraz część C. W części A zawieramy wszystkie informacje związane z zatrudnieniem pracownika, są to m.in kopie świadectw ukończenia odpowiednich szkół czy świadectwa pracy z poprzednich miejsc pracy. W części B zawieramy dokumenty związane z przebiegiem pracy. Mogą to być wnioski urlopowe czy zwolnienia lekarskie. Część C dotyczy rozstania się pracownika z nami. Mogą to być takie dokumenty jak obiegówka oraz kopia świadectwa pracy.

Kadry i płace to niezwykle ważny dział w każdej firmie. Dlatego dokumentacja kadrowa i płacowa musi być prowadzona niezwykle skrupulatnie, tak aby nie mieć żadnych nieprzyjemności podczas ewentualnej kontroli.

Kadry i płace
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)
About the author: