23

Aktualnie kondycja UE

Choć Unia Europejska jest w kryzysie, to jednakże nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. W końcu skupiła wokoło siebie sporo bogatych państw. Nadal UE jest federacją niesamowicie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są bardzo bogate, lecz w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to i tak UE jest potęgą. I choć w ostatnim czasie wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to musimy zwrócić uwagę, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Moim zdaniem Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak wielkim minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas gonią. To źle, bo przecież w naszym interesie jest to, aby UE ciągle była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, ale ciężko powiedzieć czy przykładowo problem bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los choćby Włoch, a więc niby bogatego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…

Aktualnie kondycja UE
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About the author: